تلفن تماس
» سمپاشی سوسک فاضلاب

سمپاشی سوسک فاضلاب

سمپاشی سوسک فاضلابی

 

سمپاشی سوسک فاضلاب

 

سمپاشی سوسک فاضلاب

سمپاشی سوسک فاضلابی یکی از معضلاتی است که در جامعه شهری بسیاری از افراد با آن روبرو هستند. حال ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که سوسک های فاضلابی از نظر ظاهری و فیزیکی چه مشخصاتی دارند ؟ و منبع تغذیه ، تولید مثل و محل رشد این سوسک ها چه مکان هایی می باشد ؟ وجود سوسک فاضلابی در منزل چه خطراتی را به همراه دارد ؟ از چه طریقی می توان از ورود سوسک های فاضلابی به خانه پیشگیری نمود ؟ به منظور پاسخگویی به این سوالات ، پیشنهاد می کنم این مقاله را مطالعه نمایید.

 

دانستنیهای سمپاشی سوسک فاضلاب

از طریق آشنایی با مشخصات ظاهری و فیزیکی سوسک فاضلابی ، در رابطه با سمپاشی سوسک فاضلاب درک درستی را خواهید داشت. رنگ سوسک فاضلاب (سوسک حمام یا سوسک آمریکایی) قهوه ای مایل به قرمز است و یک نوار زرد رنگ در ناحیه پشت سر آن وجود دارد. در حقیقت این حشرات موذی بیضی و پهن می باشند و نوعی از آفات خانگی هستند.

سوسک فاضلابی پس از تخم گذاری به منظور محافظت از تخم های خود محافظی شبیه به کپسول را ایجاد می کنند. هر یک از تخم ها پس از بالغ شدن از کپسول خارج شده و به حیات خود ادامه می دهند. سوسک های فاضلابی حداقل شش ماه عمر می کنند. برخی از این سوسک ها پس از رشد کامل می توانند پرواز کنند.

مکان های مرطوب و گرم و محل هایی که دارای پوشش گیاهی هستند ، محل مناسبی برای زندگی این سوسک ها می باشند ، اما در عین حال بهترین مکان برای حیات آن ها سیستم های فاضلاب شهری است. آب و غذایی که در خانه ها یافت می شود ، منبع تغذیه این سوسک ها می باشند. سوسک فاضلابی معمولا به موتورخانه ها ، حمام ، زیر شیروانی ، چاله آسانسور ، نانوایی ، رستوران ، کافه و... هجوم می آورد.

اگر سوسک ها در خارج از خانه باشند از جلبک ها ، ذرات چوب ، قارچ ها و برگ ها تغذیه می کنند و در صورتی که در داخل خانه باشند با استفاده از خرده های مواد غذایی موجود در آشپزخانه و غذای حیوانات خانگی تغذیه می کنند. به یاد داشته باشید که مواد فاسد یکی دیگر از منبع تغذیه جانوران موذی است ، بنابراین در اسرع وقت مواد غذایی فاسد در  سطل زباله و خارج از منزل قرار دهید.

 

زمان مناسب سمپاشي سوسک فاضلابی

لازم به ذکر است که برای اینکه سم پاشی سوسک فاضلابی اثر بخش باشد باید بعد از سمپاشی به مدت چند ساعت درون چاه فاضلاب آب نریزید. بهترین زمان برای انجام سمپاشی سوسک صبح تا ظهر است زیرا در این ساعت از روز کمترین استفاده از آب می شود. بنابراین به هیچ عنوان سمپاشی را آخر شب انجام ندهید زیرا بسیاری از افراد در این زمان در حال استراحت هستند و بیشترین حجم استفاده از آب در این زمان می باشد و به علاوه احتمال به خطر افتادن سلامت افراد وجود دارد.

به این نکته توجه کنید که بهتر است سمپاشی سوسک در ماه های فروردین و اردیبهشت انجام گردد. همان طور که می دانید در این ماه ها هوا گرم شده و حشرات موذی اقدام به تخم گذاری می کنند ، بنابراین با انجام سمپاشی از زیاد شدن جمعیت جانوران موذی جلوگیری خواهد شد. توصیه ما به شما این است که برای کسب نتیجه بهتر در ماه های تیر و مرداد مجددا سمپاشی را انجام دهید در این صورت تا پایان سال سوسک فاضلابی ریشه کن خواهد شد.

 

اقدامات قبل و بعد سمپاشی سوسک فاضلاب

اگر قصد انجام سم پاشی سوسک را دارید بهتر است نکات ایمنی را رعایت کنید. در مرحله اول تمام ظروفی که در داخل سینک آشپزخانه قرار دارند ، بردارید. حتما سرویس حمام و دست شویی را جمع آوری نمایید. در صورتی که از جمع آوری موارد ذکر شده خودداری کنید بخار حاصل از سمپاشی بر روی هر یک از آن ها تاثیر می گذارد.

همان طور که ذکر شد بعد از انجام سمپاشی سوسک فاضلابی از ریختن آب درون چاه فاضلاب جلوگیری نمایید. به علاوه سمپاشی سوسک فاضلاب همان طور که از نامش پیداست تنها درون فاضلاب انجام می گردد بنابراین پس از سمپاشی نیازی به نظافت منزل نمی باشد.  وجود سوسک فاضلابی در منزل خطراتی را برای سلامت شما و افراد خانواده به همراه دارد که می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

 1. بیماری های ویروسی
 2. فلج اطفال
 3. تب تیفوئید
 4. اسهال خونی
 5. طاعون
 6. جذام
 7. وبا
 8. و...

هزینه سم پاشی سوسک فاضلابی

برای جلوگیری از هجوم سوسک فاضلابی به منزل و دفع آن ها می توانید از طریق شماره های موجود در وب سایت با سمپاشی نوین تماس بگیرید تا با توجه به وضعیت محل سکونت و میزان آلودگی اطلاعاتی را در رابطه با قیمت و هزینه سمپاشی سوسک فاضلابی در تهران به دست آورید. خدمات مجموعه ما تنها سمپاشی سوسک فاضلاب نیست ، اگر قصد انجام سمپاشی را دارید می توانید یکی از خدمات زیر را درخواست نمایید :

 • سمپاشی سوسک
 • سمپاشی سوسک ریز
 • سمپاشی سوسک درشت
 • سمپاشی سوسک حمام
 • سمپاشی سوسک کابینت
 • سمپاشی انواع حشرات و جانوران موذی

 

بالا