تلفن تماس
» سمپاشی سوسک بزرگ

سمپاشی سوسک بزرگ

سمپاشی سوسک درشت

 

سمپاشی سوسک بزرگ

 

سم پاشی سوسک بزرگ

سمپاشی سوسک درشت یا سوسک آمریکایی نسبت به سمپاشی سوسک ریز هزینه بیشتری را دربر می گیرد . متاسفانه هجوم سوسک ها در هر مکانی نشانه ای از بی توجهی به بهداشت و نظافت می باشد . سوسک ها پس از اینکه در یک مکان مستقر شدند اقدا به تخم گذاری می نمایند. در سراسر جهان سوسک ها به عنوان آفت اصلی زندگی شناخته شده اند . به همین دلیل از بین بردن سوسک درشت یکی از نیازهای اصلی محسوب می شود .

 

سمپاشی سوسک بزرگ و نحوه کنترل آن

از مشخصات ظاهری سوسک درشت می توان به طولی بیش از 50 میلی متر ، دو شاخک و شش پا اشاره نمود . برخی از این سوسک ها بالدار هستند ، اما پرواز نمی کنند . رنگ سوسک درشت قهوه ای مایل به قرمز است . محل زندگی و تخم گذاری سوسک درشت اطراف لوله های آب گرم ، پشت کابینت ها ، درز و شکاف دیوار و نقاط گرم و مرطوب موجود در ساختمان می باشد . محل تخم گذاری سوسک ها معمولا اطراف چاه های فاضلاب است . به طور کلی سوسک درشت در مکانی زندگی می کند :

 1. دارای مواد آلی فاسد شدنی باشد
 2. مرطوب
 3. تاریک
 4. گرم

هزینه سمپاشی سوسک بزرگ زیاد است . این موجودات چندش آور و ترسناک در جاهایی که کثیف و چرب باشند مشاهده می شوند و بنابراین برای اینکه سوسک های درشت را از محل زندگی و کار خود دور نگه دارید توصیه می کنیم بهداشت و نظافت محیط را رعایت کنید . سوسک های درشت به طور معمول از آلودگی ها و مواد غذایی مانده تغذیه می کنند ، در نتیجه برای جلوگیری از هجوم سوسک ها باید منبع غذایی آن ها را از بین ببرید .

به طور معمول در هر آشپزخانه ای مجرای چاه فاضلاب وجود دارد که یکی از راه های نفوذ سوسک ها می باشند . حتما مجرای فاضلاب آشپزخانه را با استفاده از درپوش مناسب بپوشانید . خوراکی های شیرین را دور از دسترس نگهدارید . برای دفع و کنترل سوسک درشت توصیه می کنم به شرکت سمپاشي معتبر و با تجربه مراجعه نمایید .

مهم ترین روش مبارزه با سوسک درشت عباتند از :

 1. سم پاشی سوسک درشت به صورت اصولی و تخصصی (سمپاشی لوله های فاضلاب ، کابینت ، آشپزخانه ، کانال ها ، شکاف ها ، زیر ظرفشویی و غیره)
 2. خودداری از نگهداری ظروف کثیف
 3. استفاده از کابینت های پایه دار
 4. خارج نمودن روزانه زباله ها
 5. رعایت بهداشت عمومی
 6. رعایت اصول بهداشتی
 7. نظافت کف آشپزخانه
 8. رعایت نظافت

عوامل موثر بر سمپاشی سوسک درشت

همه موجودات زنده برای ادامه حیات به اکسیژن ، غذا و آب دارند . در نتیجه برای دفع حشرات موذی در مرحله اول باید منبع آب و تغذیه آن ها از قطع نمایید . نوع سم مورد استفاده در سمپاشی سوسک درشت تاثیر شگرفی دارد . نمونه ای از سموم مورد استفاده برای از بین بردن سوسک درشت عبارتند از :

 • آیکون، پرمترین، سایپرمترینو سولفاک که سموم پیرتروییدنام دارند .
 • فایکام، بایگون و سوینکه به عنوان سموم کاربامات شناخته می شوند .
 • دیازینون، دیکلروس، مالاتیونو بایتکس که سموم فسفر نام دارند .

خطرات ناشی از وجود سوسک درشت در محل سکونت

انواع میکروب بیماری زا در دستگاه گوارش سوسک های درشت وجود دارد که می توانند به انسان منتقل کنند که باعث گسترش انواع بیماری ، تب زرد ، سل ، انواع اسهال خونی ، فلج اطفال و غیره می شوند . هم چنین میکروبی که از طریق سوسک درشت به انسان منتقل گردد ، می تواند باعث بروز آبریزش بینی و چشم ، عطسه و آسم شود . این حشره موذی و چندش آور باعث انتقال باکتری های مسمومیت زا به خوراکی ها و مواد غذایی شده که در نهایت افراد با مصرف مواد غذایی دچار مسمومیت حاد و مزمن خواهند شد .

به منظور کنترل سوسک های درشت منشاء آلودگی و محل تخم گذاری را مشخص نمایید و در نهایت برای دفع سوسک درشت با توجه به میزان آلودگی می توانید از اسپری، پودر ، قرص حشره کش ، نفت و در نهایت سمپاشی استفاده نمایید. بهترین زمان استفاده سموم سوسک درشت صبح تا قبل ظهر می باشد . در این ساعت از روز میزان مصرف آب بسیار کم است و نتیجه بهتری خواهد داشت .

 

نکات مهم در سمپاشی سوسک بزرگ

در صورتی که سمپاشی سوسک درشت یک مرتبه انجام شود ، هزینه بیشتری را در بر خواهد داشت . یکی از عواملی که بر هزینه سم پاشي سوسک درشت تاثیرگذار است متراژ محیط مورد نظر می باشد ، بنابراین هر چه متراژ بزرگ تر باشد ، در نتیجه سم بیشتری برای انجام سمپاشي مورد نیاز است و در نهایت زمان انجام عملیات سمپاشی بیشتر خواهد شد.  یکی دیگر از مواردی که بر قیمت سمپاشی سوسک درشت تاثیر گذار است نوع سم مصرفی می باشد . هر چقدر کیفیت سم مورد استفاده بالاتر و قوی تر باشد، به مراتب هزینه سمپاشی بیشتر خواهد شد. به طور کلی متراژ ساختمان ، کیفیت سم و تعداد دفعات سمپاشی بر قیمت سم پاشی سوسک درشت تاثیرگذار است .

 

مزیت استفاده از خدمات شرکت سمپاشی

 • شرکت سمپاشی معتبر و با تجربه بعد از انجام عملیات سمپاشی ، راه های نفوذ سوسکهای درشت را مسدود می نماید .
 • سمپاشی نوین از سم با کیفیت و تجهیزات مناسب استفاده می کند .
 • در کوتاه ترین زمان و با دقت مراحل سمپاشی انجام می گردد .
 • کار شرکت سم پاشی تضمین شده است .

 

بالا