تلفن تماس
» سمپاشی موش

سمپاشی موش

سمپاشی و طعمه گذاری موش

 

سمپاشی موش

 

سم پاشی موش

در حال حاضر در ساختمان های قدیمی یا جدید مشکلی به نام موش خانگی وجود دارد که ممکن است ناقل بسیاری از بیماری ها باشد . موش ها نوعی حیوان جونده می باشند که در رفت و آمدشان فضله از خود به جا می گذارند و برخورد انسانها با این فضله ها یا خود موش ها، باعث ایجاد چندین بیماری می شود.همچنین این جونده های فعال می توانند به لوله های گاز و آب یا سیم کشی های ساختمان ها آسیبی خطرناک وارد کند. موش ها از سوراخ های ریز که به قطر یک مداد است هم، می توانند رد شوند و همین موضوع کار از بین بردن آن ها را سخت تر می کند. در این مقاله سعی شده در مورد آشنایی با انواع این موجودات موذی و روش های سمپاشی موش و ریشه کنی آنها توضیحاتی را شرح دهیم.

 

شناخت موش خانگی

موش خانگی شاید موجود کوچکی باشد ولی وجود آن ها برای سلامتی اعضای خانواده مضر می باشد و از آنجا که موش ها حرکات سریعی در رفت و آمد دارند گیر انداختن آنها کار دشواری است. موش های خانگی و سقفی، دو نوع از موشهایی هستند که در اطراف خانه ، باغ ، سقف کاذب منازل یا در بخش های که در دسترس نیستند پنهان می شوند . موش های خانگی زمانی که به راحتی به آب و غذا دسترسی داشته باشند به آسانی تکثیر می شوند ولی موش های سقفی در اطراف شهر مانند خانه های حومه شهر ، گاراژها ، سقف های سوله ها و کارخانجات و... زندگی می کنند. موش ها به آسانی می توانند از سطح های مختلف بالا بروند و از تمام سوراخ ها رد شوند.

در ماه های سرد وجود این موش ها در ساختمان ها بیشتر می شود و در مکان هایی که آب و غذا وجود دارد با استفاده از پارچه ، لباس ، کاغذ و ... لانه درست می کنند . غذای اصلی این جوندگان غلات می باشد ولی تقریباً می توانند هر چیزی را بخورند . برای آب هم می توانند از راه رطوبت موجود در غذاها آن را تامین کنند. بسیاری از افراد شاید فکر کنند استفاده از روغن های نعناع ، گل میخک یا سنبل هندی ، فلفل تند و ... می توانند موش ها را دور کند ولی باید گفت این روش ها دیگر قدیمی شده و زیاد معطل کردن جهت کشتن آن ها ، باعث زیاد شدن تعداد موش ها و آلودگی بیشتر محیط زندگی می شود.

 

انواع موش

 شاید اگر نوع موش ها را بشناسیم بهتر بتوانیم سمپاشي موش را انجام دهیم.راه های انتقال بیماری از موش ها می تواند از مسیر تماس با ادرار و فضله موش ، گازگرفتگی موش ، تماس با سطوح هایی که موش از آن عبور کرده باشد . موش ها موجوداتی همه چیزخوار هستند که غذاهایشان را در بخش های زیر زمینی انبار می کنند. موش ها در حیات وحش هم می توانند از برگ های درختان، ساقه ها ، ریشه ها ، میوه ها و یا حشرات غذا بخورند . این پستانداران انواع مختلفی دارند که در ادامه آن ها را معرفی خواهیم کرد .

موش خانگی

موش های خانگی کوچک هستند و اندامی کشیده و باریکبا طولی حدود 3 تا 5 سانتیمتردارد.موش های خانگی گوشهای بسیار بزرگ ولی بینی و چشمان بسیار کوچکی دارند. موش های خانگی رنگ خاکستری و یا قهوه ایدارند.

موش های سقفی

موش های سقفی کمی بزرگتر از موش خانگی می باشند و چشم های بزرگتر و گوش های کوچکتری از موش خانگی دارد.این موش خطرناک بیماری طاعون را انتقال می دهد و تمام وسایل و مواد خوراکی را خراب می کند.

موش آهویی

موش های آهویی در خانه هایی می روند که در اطراف آن گیاهان زیاد ، سنگ های صخره ای و هیزم نگه داشته می شود . زمانی که هوا سرد می شود این نوع موشها به داخل خانه های روستایی یا انبارها حمله می کنند.

موش صحرایی

این موش های صحرایی همه چیز از جمله گیاهان یا حیوانات دیگر را می خورند.

موش‌ بزرگ فاضلابی

موش های بزرگ خانه های خود را در مکان های پنهان می سازند تا به راحتی زاد و ولد کنند.

 

راه های تشخیص موش در منازل

فعالیت و کار موش ها در شب شروع می شود و یکسری نشانه ها به شما کمک می کند تا زودتر برای تشخیص و سمپاشی موش دست به کار گردید. یکی از نشانه های مهم وجود موش در منازل داشتن بوی بد در محیط می باشد.بویی که موش ها در اطراف خود تولید می کنند چیزی شبیه به بوی قارچ یا کپک می باشد.اگر در محیط منزل فضله ها یا لکه های تیره رنگی را دیدید می توانید آن ها را پیدا کنید.این موش ها را می توان از آسیب هایی که به مواد غذایی یا چوب ها وارد می کنند شناسایی نمود. از موارد دیگر شنیدن صداهایی مانند خش خش و یا صدای پا و ... می باشد که بیشتر در زمان شب و رفت و آمدشان شنیده می شود.

همچنین علامت هایی مانند جویده شدن چوب ، لوله ها ، کابل ها و سیم ها و ...  را نیز از نشانه های دیگر وجود این موجودات موذی می باشند.

 

معرفی انواع طعمه جهت گیر انداختن موش ها

ساده ترین راه برای گیر انداختن موش ها تله موش های چسبی یا فلزی می باشد ولی این راه شاید برای چند موش جواب بدهد و باعث نابودی کامل این موجودات نشود ، زیرا بقیه موش ها احساس خطر می کنند و دیگر نزدیک تله موش نمی آیند . پس میتوان گفت بهترین راه برای از بین بردن همه آنها روش سم پاشی موش می باشد. این روش های سمپاشی نباید به صورت خودسرانه یا استفاده از سمپاشی های غیر اصولی انجام گردد زیرا خطرهای ناشی از ماندن این سم ها در سطوح باعث می شود که بیماری های خطرناکی به افراد خانواده انتقال داده شود.

همچنین باید این نکته را هم در نظر بگیرید که در زمان نظافت محیط هایی که به رد پای موش آلوده هستند باید از پخش کردن ذرات گرد و غبار در محیطی که به فضله موش آلوده می باشند، خودداری نمایید زیرا این ذرات موجود در این محیطها خیلی ضرر دارد و باعث عامل انتقال ویروس ها و باکتری های کشنده خواهد شد.

 

روش های سمپاشی موش

جهت از بین بردن موش ها نیازی به استفاده از سم های قوی ندارید. سم های قوی را نمی توان در محیط های آپارتمانی استفاده کرد زیرا سلامت انسانها را به خطر می اندازد . برای از بین بردن دسته جمعی موش ها باید با همکاری ساکنین سمپاشی کلی صورت گیرد تا ریشه کنی کلی انجام شود. این سم شناسی باید توسط متخصصین شرکت سمپاشی موش صورت بگیرد که نوع و مقدار سم را مشخص می کنند . این شرکت ها با سمپاشی کردن موش ها را از بین برده و لاشه آنها را از محل خارج خواهند کرد.

 

هزینه سمپاشی موش

برای تعیین اینکه سمپاشي موش برای شما چقدر هزینه خواهد داشت باید یه مواردی همچون متراژ خانه ، نوع موش و سم یا تله ای که نیاز است توجه کرد ؛ شما تنها با یک تماس به آسانی می توانید از مشاوره کارشناسان سمپاشی نوین استفاده کنید ؛ پرسنل ما بصورت شبانه روزی آماده بازدید رایگان و ارائه خدمات به شما هستند .

 

بالا